Genel Cerrahi hangi raporları yazar?Raporu düzenleyebildiği tanılar ve reçete edebildiği ilaçlar.
43 rapor kodu / Medula ilaç kartları / son güncelleme 14 Ekim 2026 / kontrol eden EczaneRapor Ekibi

Sıralama
İlaç sayısına göre
Tümü
43 rapor kodu
Genel Cerrahi uzmanı hangi raporları düzenleyebilir?
İlaç kartlarında “raporu yazan” satırında Genel Cerrahi geçen rapor kodları.
- 20.00EK- 4/D Listesinde Yer Almayan Hastalıklarsağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu42 ambalaj
- 06.06İnflamatuar barsak hastalıklarısağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu24 ambalaj
- 04.04Periferik ve serebral (serebrovasküler) damar hastalıkları, venöz yetmezliklersağlık kurulu raporu20 ambalaj
- 03.01Organ ve Doku Naklisağlık kurulu raporu18 ambalaj
- 08.01Kan Hastalıklarısağlık kurulu raporu18 ambalaj
- 04.02Koroner Arter Hastalığısağlık kurulu raporu16 ambalaj
- 04.03Disritmilersağlık kurulu raporu16 ambalaj
- 04.06Doğuştan kalp hastalıklarısağlık kurulu raporu16 ambalaj
- 04.07Akut romatizmal ateş (ARA) ve kapak hastalıklarısağlık kurulu raporu16 ambalaj
- 04.09Kardiyomiyopatisağlık kurulu raporu16 ambalaj
- 04.10Pulmoner hipertansiyonsağlık kurulu raporu16 ambalaj
- 04.12Pulmoner tromboembolisağlık kurulu raporu16 ambalaj
- 04.14Kronik romatizmal kalp hastalığısağlık kurulu raporu16 ambalaj
- 15.02Behçet hastalığısağlık kurulu raporu16 ambalaj
- 03.00Kronik Böbrek Hastalıklarısağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu15 ambalaj
- 06.06.2Fistülize, şiddetli veya aktif luminal Crohn Hastalığı (Başlangıç) (Adalimumab, Sertalizumab, İnfliksimab, Vedolizumab ve Ustekinumab kullanımısağlık kurulu raporu14 ambalaj
- 06.06.3Fistülize, şiddetli veya aktif luminal Crohn Hastalığı (İdame) (Adalimumab, Sertalizumab, İnfliksimab, Vedolizumab ve Ustekinumab kullanımısağlık kurulu raporu14 ambalaj
- 07.03.2Hiperparatiroidisağlık kurulu raporu14 ambalaj
- 06.01Hepatit B (Gastroenteroloji)uzman hekim raporu10 ambalaj
- 06.02Hepatit C (Gastroenteroloji)uzman hekim raporu10 ambalaj
- 06.03Hepatit D (Gastroenteroloji)uzman hekim raporu10 ambalaj
- 06.04Otoimmün Hepatit (Gastroenteroloji)uzman hekim raporu10 ambalaj
- 06.07Kronik karaciğer hastalıklarıuzman hekim raporu10 ambalaj
- 14.01Hepatit B (Enfeksiyon)uzman hekim raporu10 ambalaj
- 14.02Hepatit C (Enfeksiyon)uzman hekim raporu10 ambalaj
- 14.03Hepatit D (Enfeksiyon)uzman hekim raporu10 ambalaj
- 20.01İlacın endikasyonu, maksimum dozu için ilaca ve şahsa Sağlık Bakanlığı tarafından verilen rapor (Hasta Katılım Paylı)uzman hekim raporu8 ambalaj
- 21.01İlacın endikasyonu, maksimum dozu için ilaca ve şahsa Sağlık Bakanlığı tarafından verilen rapor (Hasta Katılım Paysız)uzman hekim raporu8 ambalaj
- 02.00Kansersağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu5 ambalaj
- 02.01Kanser (1 yıllık)sağlık kurulu raporu3 ambalaj
- 04.01Kalp Yetmezliğiuzman hekim raporu3 ambalaj
- 09.01.4Skleroderma, mikst konnektif doku hastalığısağlık kurulu raporu2 ambalaj
- 10.01.1Miyopatilersağlık kurulu raporu2 ambalaj
- 10.01.2Mitokondriyal sitopatilersağlık kurulu raporu2 ambalaj
- 10.02.1Myasthenia Gravissağlık kurulu raporu2 ambalaj
- 10.02.2Motor nöron (A.L.S)sağlık kurulu raporu2 ambalaj
- 10.03.1Parkinson hastalığısağlık kurulu raporu2 ambalaj
- 10.03.2Distoniler, hemifasyal spazmsağlık kurulu raporu2 ambalaj
- 10.05Demiyelinizan hastalıklar (lökodistrofi, multipl skleroz v.b.)sağlık kurulu raporu2 ambalaj
- 10.06Subakut Sklerozan Panansafalit (SSPE) Hastalığısağlık kurulu raporu2 ambalaj
- 10.07Demanssağlık kurulu raporu2 ambalaj
- 10.09Serebral palsysağlık kurulu raporu2 ambalaj
- 07.02.1Diabetes Mellitusuzman hekim raporu1 ambalaj
Etken madde
16
Yalnızca reçete
3
Reçeteyi yazan branşlar arasında Genel Cerrahi sayılan ilaçlar
Kartında reçeteyi yazabilecek branşlar tek tek sayılan ve aralarında Genel Cerrahi bulunan etken maddeler.
- Etken maddeler
Ursodeoksikolik asit, Demir III, Adalimumab, Tofacitinib, Demir karboksimaltoz, Infliksimab, Demir III hidroksid polimaltoz, Epidermal buyume faktoru, Gliseril trinitrat, Silostazol, Ustekinumab, Amoksisilin trihidrat+Klaritromisin+Lansoprazol, Diltiazem HCl, Sertolizumab, Upadacitinib, Vedolizumab
- Reçete eder, raporunu düzenlemez
Gliseril trinitrat, Amoksisilin trihidrat+Klaritromisin+Lansoprazol, Diltiazem HCl

Genel Cerrahi adının en çok geçtiği SUT maddeleri
- 4.2.7 Düşük molekül ağırlıklı heparinlerin kullanım ilkeleri16 ambalaj
- 4.2.9.Ç Cinacalcet kullanım ilkeleri14 ambalaj
- 4.2.41 Parenteral demir preparatları kullanım ilkeleri13 ambalaj
- 4.2.15.B Silostazol2 ambalaj
- 4.2.8.A Enteral beslenme ürünleri2 ambalaj
- 4.2.65 Diyabetik ayak ülserinde epidermal büyüme faktörü (topikal formu) kullanım ilkeleri1 ambalaj
Nöroloji · İç Hastalıkları · Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji · Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları · Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları · İnfeksiyon Hastalıkları · Ruh Sağlığı ve Hastalıkları · Geriatri · Tüm branşlar
Listede sıradaki branşlar: Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji · Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon · Gastroenteroloji · Geriatri · Girişimsel Radyoloji · Göğüs Cerrahisi
Branşı her raporda kontrol edin
Program raporu düzenleyen ve reçeteyi yazan hekimin branşını ilacın koşuluyla karşılaştırır. İlk 50 reçete ücretsiz.
Genel Cerrahi hangi raporları yazabilir?
İlaç kartlarında Genel Cerrahi uzmanı şu rapor kodlarında raporu düzenleyen hekimler arasındadır: 20.00 EK- 4/D Listesinde Yer Almayan Hastalıklar; 06.06 İnflamatuar barsak hastalıkları; 04.04 Periferik ve serebral (serebrovasküler) damar hastalıkları, venöz yetmezlikler; 03.01 Organ ve Doku Nakli; 08.01 Kan Hastalıkları; 04.02 Koroner Arter Hastalığı; 04.03 Disritmiler; 04.06 Doğuştan kalp hastalıkları; 04.07 Akut romatizmal ateş (ARA) ve kapak hastalıkları; 04.09 Kardiyomiyopati ve 33 rapor kodu daha. Şart ilaca göre değişir; kesin şart ilacın kendi sayfasındadır.
Genel Cerrahi hangi ilaçları reçete edebilir?
Kartında reçeteyi yazabilecek branşlar arasında Genel Cerrahi sayılan etken maddeler: Ursodeoksikolik asit, Demir III, Adalimumab, Tofacitinib, Demir karboksimaltoz, Infliksimab, Demir III hidroksid polimaltoz, Epidermal buyume faktoru, Gliseril trinitrat, Silostazol, Ustekinumab, Amoksisilin trihidrat+Klaritromisin+Lansoprazol, Diltiazem HCl, Sertolizumab, Upadacitinib ve 1 etken madde daha. “Tüm hekimler” yazan ilaçlar bu listede yer almaz; onları her hekim yazabilir.
Kaynak ve yöntem
Medula ilaç kartları: her kartın kural satırlarındaki “raporu yazan” ve “reçeteyi yazan” branşlar sayıldı. Rapor kodu adları SUT EK-4/D, 02.10.2026 sürümü.
Bu sayfa SGK ödeme koşullarını anlatır; tıbbi tavsiye değildir, satış veya tanıtım amacı taşımaz. Bu sayfa nasıl hazırlandı? · Hata bildir