Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları hangi raporları yazar?Raporu düzenleyebildiği tanılar ve reçete edebildiği ilaçlar.
51 rapor kodu / Medula ilaç kartları / son güncelleme 14 Ekim 2026 / kontrol eden EczaneRapor Ekibi

Sıralama
İlaç sayısına göre
Tümü
51 rapor kodu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı hangi raporları düzenleyebilir?
İlaç kartlarında “raporu yazan” satırında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları geçen rapor kodları.
- 20.00EK- 4/D Listesinde Yer Almayan Hastalıklarsağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu282 ambalaj
- 03.00Kronik Böbrek Hastalıklarıuzman hekim raporu267 ambalaj
- 05.01Astımuzman hekim raporu144 ambalaj
- 06.06İnflamatuar barsak hastalıklarıuzman hekim raporu136 ambalaj
- 03.01Organ ve Doku Nakliuzman hekim raporu134 ambalaj
- 08.01Kan Hastalıklarıuzman hekim raporu134 ambalaj
- 10.05Demiyelinizan hastalıklar (lökodistrofi, multipl skleroz v.b.)uzman hekim raporu134 ambalaj
- 04.04Periferik ve serebral (serebrovasküler) damar hastalıkları, venöz yetmezlikleruzman hekim raporu133 ambalaj
- 05.02Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalıklarıuzman hekim raporu133 ambalaj
- 06.10Ekzokrin pankreas bozukluklarıuzman hekim raporu133 ambalaj
- 09.01.4Skleroderma, mikst konnektif doku hastalığıuzman hekim raporu133 ambalaj
- 10.01.1Miyopatileruzman hekim raporu133 ambalaj
- 10.02.1Myasthenia Gravisuzman hekim raporu133 ambalaj
- 10.02.2Motor nöron (A.L.S)uzman hekim raporu133 ambalaj
- 10.03.2Distoniler, hemifasyal spazmuzman hekim raporu133 ambalaj
- 10.06Subakut Sklerozan Panansafalit (SSPE) Hastalığıuzman hekim raporu133 ambalaj
- 10.09Serebral palsyuzman hekim raporu133 ambalaj
- 13.06Epidermolysis bullosauzman hekim raporu133 ambalaj
- 10.01.2Mitokondriyal sitopatileruzman hekim raporu124 ambalaj
- 05.03Difüz intertisiyel akciğer hastalıklarıuzman hekim raporu112 ambalaj
- 07.02.1Diabetes Mellitussağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu57 ambalaj
- 08.01.13Faktör noksanlıklarına bağlı hastalıklar (hemofililer)sağlık kurulu raporu54 ambalaj
- 15.08Nörojenik mesaneuzman hekim raporu39 ambalaj
- 20.01İlacın endikasyonu, maksimum dozu için ilaca ve şahsa Sağlık Bakanlığı tarafından verilen rapor (Hasta Katılım Paylı)uzman hekim raporu25 ambalaj
- 14.04AİDS (HIV)uzman hekim raporu22 ambalaj
- 07.03.2Hiperparatiroidiuzman hekim raporu20 ambalaj
- 15.07Osteomiyelituzman hekim raporu17 ambalaj
- 21.01İlacın endikasyonu, maksimum dozu için ilaca ve şahsa Sağlık Bakanlığı tarafından verilen rapor (Hasta Katılım Paysız)uzman hekim raporu16 ambalaj
- 06.07Kronik karaciğer hastalıklarıuzman hekim raporu13 ambalaj
- 05.04Bronşektaziuzman hekim raporu12 ambalaj
- 09.01.5.1Romatoid Artrituzman hekim raporu11 ambalaj
- 09.01.6.4Psöriatik artritsağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu9 ambalaj
- 02.00Kanseruzman hekim raporu4 ambalaj
- 08.01.13.2Hafif orta şiddetteki veya merkezi sinir sistemi veya hayatı tehdit eden (hemodinamiği bozan) şiddetli kanamalarda veya cerrahi operasyonlarda faktör noksanlıklarına bağlı hastalıklar.sağlık kurulu raporu4 ambalaj
- 04.01Kalp Yetmezliğiuzman hekim raporu3 ambalaj
- 09.01.6.2Ankilozan spondilitsağlık kurulu raporu2 ambalaj
- 15.06Alerjik hastalıklaruzman hekim raporu2 ambalaj
- 06.01Hepatit B (Gastroenteroloji)uzman hekim raporu1 ambalaj
- 06.02Hepatit C (Gastroenteroloji)uzman hekim raporu1 ambalaj
- 06.03Hepatit D (Gastroenteroloji)uzman hekim raporu1 ambalaj
- 06.04Otoimmün Hepatit (Gastroenteroloji)uzman hekim raporu1 ambalaj
- 08.01.10Multiple miyeloma ve plazma hücre diskrazileriuzman hekim raporu1 ambalaj
- 08.01.11Trombositopenileruzman hekim raporu1 ambalaj
- 08.01.14.1Agamaglobulinemi, hipogamaglobulinemi - Hiper IgM sendromu, kombine immün yetmezlikuzman hekim raporu1 ambalaj
- 08.01.6Akut ve kronik lösemileruzman hekim raporu1 ambalaj
- 09.01.3.4Kawasakiuzman hekim raporu1 ambalaj
- 10.03.1Parkinson hastalığıuzman hekim raporu1 ambalaj
- 10.07Demansuzman hekim raporu1 ambalaj
- 14.01Hepatit B (Enfeksiyon)uzman hekim raporu1 ambalaj
- 14.02Hepatit C (Enfeksiyon)uzman hekim raporu1 ambalaj
- 14.03Hepatit D (Enfeksiyon)uzman hekim raporu1 ambalaj
Etken madde
146
Yalnızca reçete
40
Reçeteyi yazan branşlar arasında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları sayılan ilaçlar
Kartında reçeteyi yazabilecek branşlar tek tek sayılan ve aralarında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bulunan etken maddeler.
- Etken maddeler
Deferasiroks, Faktor VIII, Seftriakson sodyum, Salmeterol ksinafoat+Flutikazon propiyonat, Montelukast sodyum, Formoterol fumarat+Budezonid, Atomoksetin HCl, Entekavir, Pioglitazon HCl, Parikalsitol, Periton diyaliz sol (Biyouyumlu), Alerjen ekstrakt, Sefuroksim sodyum, Teikoplanin, Tenofovir disoproksil fumarat, Sinakalset HCl, Montelukast sodyum+Levosetirizin dihidroklorur, Daptomisin, Filgrastim, Pioglitazon HCl+Metformin HCl, Epoetin alfa, Leflunomid, Tiotropium bromur, Flukonazol, Montelukast sodyum+Desloratadin, Periton diyaliz sol (Standart), Ursodeoksikolik asit, Adalimumab, Beklometazon dipropiyonat+Formoterol fumarat, Darbepoetin alfa, Karglumik asit, Siprofloksasin, Tigesiklin, Vankomisin HCl, Demir III, Guanfasin, Linezolid, Mometazon furoat, Piperasilin+Tazobaktam, Sefotaksim sodyum ve 106 etken madde daha
- Reçete eder, raporunu düzenlemez
Deferasiroks, Seftriakson sodyum, Atomoksetin HCl, Entekavir, Alerjen ekstrakt, Teikoplanin, Tenofovir disoproksil fumarat, Sinakalset HCl, Daptomisin, Filgrastim, Flukonazol, Adalimumab, Karglumik asit, Siprofloksasin, Tigesiklin, Vankomisin HCl, Guanfasin, Linezolid, Mometazon furoat, Piperasilin+Tazobaktam, Sefotaksim sodyum, Moksifloksasin HCl, Levofloksasin, Meropenem, Valasiklovir, Flutikazon furoat, Lamivudin, Sefoperazon sodyum+Sulbaktam sodyum, Asiklovir, Etanercept, Gansiklovir, Imipenem+Silastatin, Klaritromisin, Ribavirin, Sapropterin dihidroklorur, Tenofovir disoproksil + Emtrisitabin, Dolutegravir, Eptacog alfa (Activated)(Rekombinant faktor VII a), Infliksimab, Pegfilgrastim

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları adının en çok geçtiği SUT maddeleri
- 4.2.24 Solunum sistemi hastalıkları ilaçları kullanım ilkeleri164 ambalaj
- 4.2.8.A Enteral beslenme ürünleri135 ambalaj
- 4.2.38 Diyabet tedavisinde ilaç kullanım ilkeleri55 ambalaj
- 4.2.13.1 Kronik Hepatit B tedavisi45 ambalaj
- 4.2.13.2 Kronik Hepatit D (=Delta) tedavisi42 ambalaj
- 4.2.9.A Eritropoietin, darbepoietin ve roksadustat kullanım ilkeleri30 ambalaj
- 4.2.9.C Parikalsitol kullanım ilkeleri20 ambalaj
- 4.2.3 Enjektabl alerji aşılarının kullanım ilkeleri19 ambalaj
- 4.2.14.B Tedavi protokolünü gösterir sağlık kurulu raporuna dayanılarak uzman hekimlerce reçetelendirilecek ilaçlar16 ambalaj
- 4.2.9.Ç Cinacalcet kullanım ilkeleri14 ambalaj
- 4.2.41 Parenteral demir preparatları kullanım ilkeleri13 ambalaj
- 4.2.1.A Leflunomid11 ambalaj
Ana dal ve yan dallar
- Yan dal Çocuk Acil
- Yan dal Çocuk Alerjisi
- Yan dal Çocuk Endokrinolojik ve Metabolizma Hastalıkları
- Yan dal Çocuk Endokrinolojisi
- Yan dal Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları
- Yan dal Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme
- Yan dal Çocuk Göğüs Hastalıkları
- Yan dal Çocuk Hematolojisi
- Yan dal Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi
- Yan dal Çocuk İmmünolojisi
- Yan dal Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları
- Yan dal Çocuk Kardiyolojisi
- Yan dal Çocuk Metabolizma Hastalıkları
- Yan dal Çocuk Nefrolojisi
- Yan dal Çocuk Nörolojisi
- Yan dal Çocuk Onkolojisi
- Yan dal Çocuk Romatoloji
- Yan dal Neonatoloji
- Yan dal Yoğun Bakım
Nöroloji · İç Hastalıkları · Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji · Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları · İnfeksiyon Hastalıkları · Ruh Sağlığı ve Hastalıkları · Geriatri · Çocuk Nörolojisi · Tüm branşlar
Listede sıradaki branşlar: Çocuk Nörolojisi · Çocuk Onkolojisi · Çocuk Romatoloji · Çocuk Ürolojisi · Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları · Deri ve Zührevi Hastalıkları
Branşı her raporda kontrol edin
Program raporu düzenleyen ve reçeteyi yazan hekimin branşını ilacın koşuluyla karşılaştırır. İlk 50 reçete ücretsiz.
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları hangi raporları yazabilir?
İlaç kartlarında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı şu rapor kodlarında raporu düzenleyen hekimler arasındadır: 20.00 EK- 4/D Listesinde Yer Almayan Hastalıklar; 03.00 Kronik Böbrek Hastalıkları; 05.01 Astım; 06.06 İnflamatuar barsak hastalıkları; 03.01 Organ ve Doku Nakli; 08.01 Kan Hastalıkları; 10.05 Demiyelinizan hastalıklar (lökodistrofi, multipl skleroz v.b.); 04.04 Periferik ve serebral (serebrovasküler) damar hastalıkları, venöz yetmezlikler; 05.02 Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalıkları; 06.10 Ekzokrin pankreas bozuklukları ve 41 rapor kodu daha. Şart ilaca göre değişir; kesin şart ilacın kendi sayfasındadır.
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları hangi ilaçları reçete edebilir?
Kartında reçeteyi yazabilecek branşlar arasında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları sayılan etken maddeler: Deferasiroks, Faktor VIII, Seftriakson sodyum, Salmeterol ksinafoat+Flutikazon propiyonat, Montelukast sodyum, Formoterol fumarat+Budezonid, Atomoksetin HCl, Entekavir, Pioglitazon HCl, Parikalsitol, Periton diyaliz sol (Biyouyumlu), Alerjen ekstrakt, Sefuroksim sodyum, Teikoplanin, Tenofovir disoproksil fumarat ve 131 etken madde daha. “Tüm hekimler” yazan ilaçlar bu listede yer almaz; onları her hekim yazabilir.
Kaynak ve yöntem
Medula ilaç kartları: her kartın kural satırlarındaki “raporu yazan” ve “reçeteyi yazan” branşlar sayıldı. Rapor kodu adları SUT EK-4/D, 02.10.2026 sürümü.
Bu sayfa SGK ödeme koşullarını anlatır; tıbbi tavsiye değildir, satış veya tanıtım amacı taşımaz. Bu sayfa nasıl hazırlandı? · Hata bildir