SUT Rehberi / Branşlar / Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Çocuk Endokrinolojisi hangi raporları yazar?Raporu düzenleyebildiği tanılar ve reçete edebildiği ilaçlar.
37 rapor kodu / Medula ilaç kartları / son güncelleme 14 Ekim 2026 / kontrol eden EczaneRapor Ekibi

Sıralama
İlaç sayısına göre
Tümü
37 rapor kodu
Çocuk Endokrinolojisi uzmanı hangi raporları düzenleyebilir?
İlaç kartlarında “raporu yazan” satırında Çocuk Endokrinolojisi geçen rapor kodları.
- 20.00EK- 4/D Listesinde Yer Almayan Hastalıklarsağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu168 ambalaj
- 03.00Kronik Böbrek Hastalıklarısağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu140 ambalaj
- 03.01Organ ve Doku Nakliuzman hekim raporu133 ambalaj
- 04.04Periferik ve serebral (serebrovasküler) damar hastalıkları, venöz yetmezlikleruzman hekim raporu133 ambalaj
- 06.06İnflamatuar barsak hastalıklarıuzman hekim raporu133 ambalaj
- 06.10Ekzokrin pankreas bozukluklarıuzman hekim raporu133 ambalaj
- 08.01Kan Hastalıklarıuzman hekim raporu133 ambalaj
- 09.01.4Skleroderma, mikst konnektif doku hastalığıuzman hekim raporu133 ambalaj
- 10.01.1Miyopatileruzman hekim raporu133 ambalaj
- 10.02.1Myasthenia Gravisuzman hekim raporu133 ambalaj
- 10.02.2Motor nöron (A.L.S)uzman hekim raporu133 ambalaj
- 10.03.2Distoniler, hemifasyal spazmuzman hekim raporu133 ambalaj
- 10.05Demiyelinizan hastalıklar (lökodistrofi, multipl skleroz v.b.)uzman hekim raporu133 ambalaj
- 10.06Subakut Sklerozan Panansafalit (SSPE) Hastalığıuzman hekim raporu133 ambalaj
- 10.09Serebral palsyuzman hekim raporu133 ambalaj
- 13.06Epidermolysis bullosauzman hekim raporu133 ambalaj
- 10.01.2Mitokondriyal sitopatileruzman hekim raporu124 ambalaj
- 10.12.1Diyabetik nöropatisağlık kurulu raporu50 ambalaj
- 07.02.1Diabetes Mellitussağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu22 ambalaj
- 04.08Hiperkolesterolemi, hiperlipidemiuzman hekim raporu19 ambalaj
- 07.01.1.1Hipofiz Yetmezligi Büyüme hormonu kullanımısağlık kurulu raporu9 ambalaj
- 15.04Doğuştan Metabolik ve Kalıtsal Hastalıklar ve Bağırsak Operasyonundan Dolayı Oluşan Malabsorbsiyonlar ve Malnütrisyonlarsağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu8 ambalaj
- 07.10Turner Sendromusağlık kurulu raporu7 ambalaj
- 07.11Yavaş Fetal Büyüme ve Fetal Malnütrisyonsağlık kurulu raporu7 ambalaj
- 07.01.4Hipofiz hormon fazlalığı (akromegali, hiperprolaktinemi) (E22. 0)sağlık kurulu raporu4 ambalaj
- 15.04.1MNGIE (Mitokondriyal Nörogastrointestinal Ensefalomiyelopati)uzman hekim raporu4 ambalaj
- 04.02Koroner Arter Hastalığıuzman hekim raporu3 ambalaj
- 07.01.2Hipogonadizmsağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu3 ambalaj
- 15.21Prader-Willi Sendromusağlık kurulu raporu3 ambalaj
- 20.01İlacın endikasyonu, maksimum dozu için ilaca ve şahsa Sağlık Bakanlığı tarafından verilen rapor (Hasta Katılım Paylı)sağlık kurulu raporu3 ambalaj
- 21.01İlacın endikasyonu, maksimum dozu için ilaca ve şahsa Sağlık Bakanlığı tarafından verilen rapor (Hasta Katılım Paysız)sağlık kurulu raporu3 ambalaj
- 07.02.1.6Diabetes Mellitus(Eksenatid başlangıç raporu)uzman hekim raporu2 ambalaj
- 07.02.1.7Diabetes Mellitus(Eksenatid idame raporu)uzman hekim raporu2 ambalaj
- 07.04.1Adrenal yetmezliğiuzman hekim raporu1 ambalaj
- 07.05.2.3Paget hastalığıuzman hekim raporu1 ambalaj
- 10.03.1Parkinson hastalığıuzman hekim raporu1 ambalaj
- 10.07Demansuzman hekim raporu1 ambalaj
Etken madde
43
Yalnızca reçete
3
Reçeteyi yazan branşlar arasında Çocuk Endokrinolojisi sayılan ilaçlar
Kartında reçeteyi yazabilecek branşlar tek tek sayılan ve aralarında Çocuk Endokrinolojisi bulunan etken maddeler.
- Etken maddeler
Pregabalin, Gabapentin, Somatropin, Progesteron, Insulin glarjin, Insulin lispro, Insulin lispro+Insulin lispro protamin, Oktreotid, Estradiol (Estriol), Didrogesteron, Eksenatid, Etinil estradiol+Siproteron asetat, Ezetimib+Rosuvastatin, Hidroksiprogesteron kaproat, Insulin aspart, Insulin aspart+Insulin aspart protamin, Insulin aspart+Insulin degludek, Insülin glarjin+Liksisenatid, Kapsaisin, Kenodeoksikolik asit, Metilergometrin meleat, Norethisteron, Somatrogon, Testosteron propiyonat+Testosteron fenilpropiyonat, Yogunlastirici- kivam arttirici beslenme urunleri, Estradiol+Drospirenon, Estradiol valerat+Siproteron asetat, Fludrokortizon, Follitropin alfa, Imigluseraz, Insulin detemir, Insulin glulisin, Linestrenol, Medroksiprogesteron asetat, Medroksiprogesteron asetat+Estradiol valerat, Metilergobazin meleat, Miglustat, Norethisteron+Estrogen, Norethisterone asetat+Estrogen, Norgestrel+Estradiol valerat ve 3 etken madde daha
- Reçete eder, raporunu düzenlemez

Ana dal
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Çocuk Endokrinolojisi adının en çok geçtiği SUT maddeleri
- 4.2.8.A Enteral beslenme ürünleri135 ambalaj
- 4.2.35.A Nöropatik ağrıda ilaç kullanım ilkeleri52 ambalaj
- 4.2.25 Antiepileptik ilaçların kullanım ilkeleri50 ambalaj
- 4.2.35.B Kronik kas iskelet ağrısı ve fibromiyaljide ilaç kullanım ilkeleri26 ambalaj
- 4.2.29 Kadın cinsiyet hormonları kullanım ilkeleri25 ambalaj
- 4.2.38 Diyabet tedavisinde ilaç kullanım ilkeleri22 ambalaj
- 4.2.28.B Statin dışındaki lipid düşürücü ilaçlar (fenofibrat, gemfibrozil )17 ambalaj
- 4.2.6.A Büyüme hormonu bozuklukları9 ambalaj
- 4.2.10.A Gaucher hastalığında tedavi esasları4 ambalaj
- 4.2.37.B Oktreotid ve lanreotid4 ambalaj
- 4.2.28.C Ezetimib içeren mono/kombine ürünler, safra asidi tutucular ve ezetimib içeren mono/kombine ürünler ile safra asidi tutucuların statinler ile birlikte kullanımı2 ambalaj
- 4.2.50 Chenodeoxycholic Acid kullanım ilkeleri2 ambalaj
Ana dal ve yan dallar
Nöroloji · İç Hastalıkları · Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji · Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları · Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları · İnfeksiyon Hastalıkları · Ruh Sağlığı ve Hastalıkları · Geriatri · Tüm branşlar
Listede sıradaki branşlar: Çocuk Alerjisi · Çocuk Cerrahisi · Çocuk Endokrinolojik ve Metabolizma Hastalıkları · Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları · Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme · Çocuk Göğüs Hastalıkları
Branşı her raporda kontrol edin
Program raporu düzenleyen ve reçeteyi yazan hekimin branşını ilacın koşuluyla karşılaştırır. İlk 50 reçete ücretsiz.
Çocuk Endokrinolojisi hangi raporları yazabilir?
İlaç kartlarında Çocuk Endokrinolojisi uzmanı şu rapor kodlarında raporu düzenleyen hekimler arasındadır: 20.00 EK- 4/D Listesinde Yer Almayan Hastalıklar; 03.00 Kronik Böbrek Hastalıkları; 03.01 Organ ve Doku Nakli; 04.04 Periferik ve serebral (serebrovasküler) damar hastalıkları, venöz yetmezlikler; 06.06 İnflamatuar barsak hastalıkları; 06.10 Ekzokrin pankreas bozuklukları; 08.01 Kan Hastalıkları; 09.01.4 Skleroderma, mikst konnektif doku hastalığı; 10.01.1 Miyopatiler; 10.02.1 Myasthenia Gravis ve 27 rapor kodu daha. Şart ilaca göre değişir; kesin şart ilacın kendi sayfasındadır.
Çocuk Endokrinolojisi hangi ilaçları reçete edebilir?
Kartında reçeteyi yazabilecek branşlar arasında Çocuk Endokrinolojisi sayılan etken maddeler: Pregabalin, Gabapentin, Somatropin, Progesteron, Insulin glarjin, Insulin lispro, Insulin lispro+Insulin lispro protamin, Oktreotid, Estradiol (Estriol), Didrogesteron, Eksenatid, Etinil estradiol+Siproteron asetat, Ezetimib+Rosuvastatin, Hidroksiprogesteron kaproat, Insulin aspart ve 28 etken madde daha. “Tüm hekimler” yazan ilaçlar bu listede yer almaz; onları her hekim yazabilir.
Kaynak ve yöntem
Medula ilaç kartları: her kartın kural satırlarındaki “raporu yazan” ve “reçeteyi yazan” branşlar sayıldı. Rapor kodu adları SUT EK-4/D, 02.10.2026 sürümü.
Bu sayfa SGK ödeme koşullarını anlatır; tıbbi tavsiye değildir, satış veya tanıtım amacı taşımaz. Bu sayfa nasıl hazırlandı? · Hata bildir