Çocuk Cerrahisi hangi raporları yazar?Raporu düzenleyebildiği tanılar ve reçete edebildiği ilaçlar.
32 rapor kodu / Medula ilaç kartları / son güncelleme 14 Ekim 2026 / kontrol eden EczaneRapor Ekibi

Sıralama
İlaç sayısına göre
Tümü
32 rapor kodu
Çocuk Cerrahisi uzmanı hangi raporları düzenleyebilir?
İlaç kartlarında “raporu yazan” satırında Çocuk Cerrahisi geçen rapor kodları.
- 06.06İnflamatuar barsak hastalıklarısağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu154 ambalaj
- 20.00EK- 4/D Listesinde Yer Almayan Hastalıklaruzman hekim raporu146 ambalaj
- 03.00Kronik Böbrek Hastalıklarıuzman hekim raporu133 ambalaj
- 03.01Organ ve Doku Nakliuzman hekim raporu133 ambalaj
- 04.04Periferik ve serebral (serebrovasküler) damar hastalıkları, venöz yetmezlikleruzman hekim raporu133 ambalaj
- 06.10Ekzokrin pankreas bozukluklarıuzman hekim raporu133 ambalaj
- 08.01Kan Hastalıklarıuzman hekim raporu133 ambalaj
- 09.01.4Skleroderma, mikst konnektif doku hastalığıuzman hekim raporu133 ambalaj
- 10.01.1Miyopatileruzman hekim raporu133 ambalaj
- 10.02.1Myasthenia Gravisuzman hekim raporu133 ambalaj
- 10.02.2Motor nöron (A.L.S)uzman hekim raporu133 ambalaj
- 10.03.2Distoniler, hemifasyal spazmuzman hekim raporu133 ambalaj
- 10.05Demiyelinizan hastalıklar (lökodistrofi, multipl skleroz v.b.)uzman hekim raporu133 ambalaj
- 10.06Subakut Sklerozan Panansafalit (SSPE) Hastalığıuzman hekim raporu133 ambalaj
- 10.09Serebral palsyuzman hekim raporu133 ambalaj
- 13.06Epidermolysis bullosauzman hekim raporu133 ambalaj
- 10.01.2Mitokondriyal sitopatileruzman hekim raporu124 ambalaj
- 06.06.2Fistülize, şiddetli veya aktif luminal Crohn Hastalığı (Başlangıç) (Adalimumab, Sertalizumab, İnfliksimab, Vedolizumab ve Ustekinumab kullanımısağlık kurulu raporu14 ambalaj
- 06.06.3Fistülize, şiddetli veya aktif luminal Crohn Hastalığı (İdame) (Adalimumab, Sertalizumab, İnfliksimab, Vedolizumab ve Ustekinumab kullanımısağlık kurulu raporu14 ambalaj
- 06.07Kronik karaciğer hastalıklarıuzman hekim raporu10 ambalaj
- 20.01İlacın endikasyonu, maksimum dozu için ilaca ve şahsa Sağlık Bakanlığı tarafından verilen rapor (Hasta Katılım Paylı)uzman hekim raporu5 ambalaj
- 21.01İlacın endikasyonu, maksimum dozu için ilaca ve şahsa Sağlık Bakanlığı tarafından verilen rapor (Hasta Katılım Paysız)uzman hekim raporu5 ambalaj
- 07.01.2Hipogonadizmuzman hekim raporu2 ambalaj
- 06.01Hepatit B (Gastroenteroloji)uzman hekim raporu1 ambalaj
- 06.02Hepatit C (Gastroenteroloji)uzman hekim raporu1 ambalaj
- 06.03Hepatit D (Gastroenteroloji)uzman hekim raporu1 ambalaj
- 06.04Otoimmün Hepatit (Gastroenteroloji)uzman hekim raporu1 ambalaj
- 10.03.1Parkinson hastalığıuzman hekim raporu1 ambalaj
- 10.07Demansuzman hekim raporu1 ambalaj
- 14.01Hepatit B (Enfeksiyon)uzman hekim raporu1 ambalaj
- 14.02Hepatit C (Enfeksiyon)uzman hekim raporu1 ambalaj
- 14.03Hepatit D (Enfeksiyon)uzman hekim raporu1 ambalaj
Etken madde
15
Yalnızca reçete
6
Reçeteyi yazan branşlar arasında Çocuk Cerrahisi sayılan ilaçlar
Kartında reçeteyi yazabilecek branşlar tek tek sayılan ve aralarında Çocuk Cerrahisi bulunan etken maddeler.
- Etken maddeler
Ursodeoksikolik asit, Adalimumab, Tofacitinib, Allantoin+Heparin+Extractum cepae, Follitropin alfa, Infliksimab, Menotropin, Testosteron propiyonat+Testosteron fenilpropiyonat, Urofolitropin, Ustekinumab, Formoterol fumarat+Budezonid, Koriyongonadotropin alfa, Setroreliks asetat, Upadacitinib, Vedolizumab
- Reçete eder, raporunu düzenlemez
Follitropin alfa, Menotropin, Urofolitropin, Formoterol fumarat+Budezonid, Koriyongonadotropin alfa, Setroreliks asetat

Çocuk Cerrahisi adının en çok geçtiği SUT maddeleri
- 4.2.8.A Enteral beslenme ürünleri133 ambalaj
- 4.2.42 İnvitro fertilizasyon (IVF), ovulasyon indüksiyonu (OI) ve intrauterin inseminasyonu (IUI) işlemlerinde ilaç kullanım ilkeleri9 ambalaj
- 4.2.66 Gonadotropin kullanım ilkeleri8 ambalaj
- 4.2.24 Solunum sistemi hastalıkları ilaçları kullanım ilkeleri1 ambalaj
Ana dal ve yan dallar
Nöroloji · İç Hastalıkları · Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji · Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları · Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları · İnfeksiyon Hastalıkları · Ruh Sağlığı ve Hastalıkları · Geriatri · Tüm branşlar
Listede sıradaki branşlar: Beyin ve Sinir Cerrahisi · Çocuk Acil · Çocuk Alerjisi · Çocuk Endokrinolojik ve Metabolizma Hastalıkları · Çocuk Endokrinolojisi · Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları
Branşı her raporda kontrol edin
Program raporu düzenleyen ve reçeteyi yazan hekimin branşını ilacın koşuluyla karşılaştırır. İlk 50 reçete ücretsiz.
Çocuk Cerrahisi hangi raporları yazabilir?
İlaç kartlarında Çocuk Cerrahisi uzmanı şu rapor kodlarında raporu düzenleyen hekimler arasındadır: 06.06 İnflamatuar barsak hastalıkları; 20.00 EK- 4/D Listesinde Yer Almayan Hastalıklar; 03.00 Kronik Böbrek Hastalıkları; 03.01 Organ ve Doku Nakli; 04.04 Periferik ve serebral (serebrovasküler) damar hastalıkları, venöz yetmezlikler; 06.10 Ekzokrin pankreas bozuklukları; 08.01 Kan Hastalıkları; 09.01.4 Skleroderma, mikst konnektif doku hastalığı; 10.01.1 Miyopatiler; 10.02.1 Myasthenia Gravis ve 22 rapor kodu daha. Şart ilaca göre değişir; kesin şart ilacın kendi sayfasındadır.
Çocuk Cerrahisi hangi ilaçları reçete edebilir?
Kartında reçeteyi yazabilecek branşlar arasında Çocuk Cerrahisi sayılan etken maddeler: Ursodeoksikolik asit, Adalimumab, Tofacitinib, Allantoin+Heparin+Extractum cepae, Follitropin alfa, Infliksimab, Menotropin, Testosteron propiyonat+Testosteron fenilpropiyonat, Urofolitropin, Ustekinumab, Formoterol fumarat+Budezonid, Koriyongonadotropin alfa, Setroreliks asetat, Upadacitinib, Vedolizumab. “Tüm hekimler” yazan ilaçlar bu listede yer almaz; onları her hekim yazabilir.
Kaynak ve yöntem
Medula ilaç kartları: her kartın kural satırlarındaki “raporu yazan” ve “reçeteyi yazan” branşlar sayıldı. Rapor kodu adları SUT EK-4/D, 02.10.2026 sürümü.
Bu sayfa SGK ödeme koşullarını anlatır; tıbbi tavsiye değildir, satış veya tanıtım amacı taşımaz. Bu sayfa nasıl hazırlandı? · Hata bildir