SUT Rehberi / Branşlar / Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme hangi raporları yazar?Raporu düzenleyebildiği tanılar ve reçete edebildiği ilaçlar.
41 rapor kodu / Medula ilaç kartları / son güncelleme 14 Ekim 2026 / kontrol eden EczaneRapor Ekibi

Sıralama
İlaç sayısına göre
Tümü
41 rapor kodu
Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme uzmanı hangi raporları düzenleyebilir?
İlaç kartlarında “raporu yazan” satırında Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme geçen rapor kodları.
- 06.06İnflamatuar barsak hastalıklarısağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu154 ambalaj
- 20.00EK- 4/D Listesinde Yer Almayan Hastalıklarsağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu149 ambalaj
- 10.06Subakut Sklerozan Panansafalit (SSPE) Hastalığısağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu139 ambalaj
- 08.01Kan Hastalıklarısağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu138 ambalaj
- 03.00Kronik Böbrek Hastalıklarısağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu135 ambalaj
- 03.01Organ ve Doku Naklisağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu135 ambalaj
- 04.04Periferik ve serebral (serebrovasküler) damar hastalıkları, venöz yetmezliklersağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu135 ambalaj
- 09.01.4Skleroderma, mikst konnektif doku hastalığısağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu135 ambalaj
- 10.01.1Miyopatilersağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu135 ambalaj
- 10.02.1Myasthenia Gravissağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu135 ambalaj
- 10.02.2Motor nöron (A.L.S)sağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu135 ambalaj
- 10.03.2Distoniler, hemifasyal spazmsağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu135 ambalaj
- 10.05Demiyelinizan hastalıklar (lökodistrofi, multipl skleroz v.b.)sağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu135 ambalaj
- 10.09Serebral palsysağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu135 ambalaj
- 06.10Ekzokrin pankreas bozukluklarıuzman hekim raporu133 ambalaj
- 13.06Epidermolysis bullosauzman hekim raporu133 ambalaj
- 10.01.2Mitokondriyal sitopatilersağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu126 ambalaj
- 20.01İlacın endikasyonu, maksimum dozu için ilaca ve şahsa Sağlık Bakanlığı tarafından verilen rapor (Hasta Katılım Paylı)sağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu47 ambalaj
- 21.01İlacın endikasyonu, maksimum dozu için ilaca ve şahsa Sağlık Bakanlığı tarafından verilen rapor (Hasta Katılım Paysız)sağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu47 ambalaj
- 06.01Hepatit B (Gastroenteroloji)uzman hekim raporu43 ambalaj
- 06.07Kronik karaciğer hastalıklarıuzman hekim raporu43 ambalaj
- 14.01Hepatit B (Enfeksiyon)uzman hekim raporu43 ambalaj
- 06.06.2Fistülize, şiddetli veya aktif luminal Crohn Hastalığı (Başlangıç) (Adalimumab, Sertalizumab, İnfliksimab, Vedolizumab ve Ustekinumab kullanımısağlık kurulu raporu16 ambalaj
- 06.06.3Fistülize, şiddetli veya aktif luminal Crohn Hastalığı (İdame) (Adalimumab, Sertalizumab, İnfliksimab, Vedolizumab ve Ustekinumab kullanımısağlık kurulu raporu16 ambalaj
- 15.04Doğuştan Metabolik ve Kalıtsal Hastalıklar ve Bağırsak Operasyonundan Dolayı Oluşan Malabsorbsiyonlar ve Malnütrisyonlarsağlık kurulu raporu7 ambalaj
- 03.02Hepatit-C (Karaciğer nakilli)uzman hekim raporu4 ambalaj
- 06.02Hepatit C (Gastroenteroloji)uzman hekim raporu4 ambalaj
- 06.02.4Hepatit C Genotip 1uzman hekim raporu4 ambalaj
- 06.02.5Hepatit C Genotip 2uzman hekim raporu4 ambalaj
- 06.02.6Hepatit C Genotip 3uzman hekim raporu4 ambalaj
- 06.02.7Hepatit C Genotip 4uzman hekim raporu4 ambalaj
- 14.04AİDS (HIV)uzman hekim raporu4 ambalaj
- 06.09Wilson hastalığısağlık kurulu raporu3 ambalaj
- 10.03.1Parkinson hastalığısağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu3 ambalaj
- 10.07Demanssağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu3 ambalaj
- 06.01.1Hepatit B veya Kronik Hepatit D'de (Gastro/Enfeksiyon) İnterferon kullanımıuzman hekim raporu2 ambalaj
- 06.02.2Hepatit C (Gastro/Enfeksiyon)-Kronik Genotip 1 ve 4uzman hekim raporu2 ambalaj
- 06.02.3Hepatit C (Gastro/Enfeksiyon)-Kronik Genotip 2 veya 3uzman hekim raporu2 ambalaj
- 20.20Hepatit C (Gastro/Enfeksiyon)-Akutuzman hekim raporu2 ambalaj
- 15.15Gastrostomi durumusağlık kurulu raporu1 ambalaj
- 15.19Hemipleji, parapleji, tetrapleji ve spinal kord yaralanmalarına bağlı gastrointestinal fonksiyon bozukluğusağlık kurulu raporu1 ambalaj
Etken madde
22
Reçeteyi yazan branşlar arasında Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme sayılan ilaçlar
Kartında reçeteyi yazabilecek branşlar tek tek sayılan ve aralarında Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme bulunan etken maddeler.
- Etken maddeler
Entekavir, Tenofovir disoproksil fumarat, Adalimumab, Ornitin aspartat, Tofacitinib, Ribavirin, Infliksimab, Lamivudin, Peginterferon alfa-2a, Tenofovir alafenamid fumarat, Ustekinumab, Yogunlastirici- kivam arttirici beslenme urunleri, Agalsidaz alfa, Agalsidaz beta, Gliserol+Sorbitol+Sodyum sitrat, Imigluseraz, Miglustat, Oral migalastat, Taligluseraz alfa, Upadacitinib, Vedolizumab, Velagluseraz alfa

Ana dal
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme adının en çok geçtiği SUT maddeleri
- 4.2.8.A Enteral beslenme ürünleri135 ambalaj
- 4.2.13.1 Kronik Hepatit B tedavisi45 ambalaj
- 4.2.13.2 Kronik Hepatit D (=Delta) tedavisi42 ambalaj
- 4.2.37.B Oktreotid ve lanreotid7 ambalaj
- 4.2.13.3 Hepatit C tedavisi6 ambalaj
- 4.2.10.A Gaucher hastalığında tedavi esasları4 ambalaj
- 4.2.31 Kırım Kongo Kanamalı Ateşinde ribavirin kullanım ilkeleri4 ambalaj
- 4.2.10.B Fabry Hastalığı tedavi esasları3 ambalaj
- 4.2.63 Trientin hidroklorür kullanım ilkeleri3 ambalaj
- 4.2.10.D Niemann-Pick Tip C Hastalığı tedavi esasları1 ambalaj
Ana dal ve yan dallar
Nöroloji · İç Hastalıkları · Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji · Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları · Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları · İnfeksiyon Hastalıkları · Ruh Sağlığı ve Hastalıkları · Geriatri · Tüm branşlar
Listede sıradaki branşlar: Çocuk Endokrinolojik ve Metabolizma Hastalıkları · Çocuk Endokrinolojisi · Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları · Çocuk Göğüs Hastalıkları · Çocuk Hematolojisi · Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi
Branşı her raporda kontrol edin
Program raporu düzenleyen ve reçeteyi yazan hekimin branşını ilacın koşuluyla karşılaştırır. İlk 50 reçete ücretsiz.
Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme hangi raporları yazabilir?
İlaç kartlarında Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme uzmanı şu rapor kodlarında raporu düzenleyen hekimler arasındadır: 06.06 İnflamatuar barsak hastalıkları; 20.00 EK- 4/D Listesinde Yer Almayan Hastalıklar; 10.06 Subakut Sklerozan Panansafalit (SSPE) Hastalığı; 08.01 Kan Hastalıkları; 03.00 Kronik Böbrek Hastalıkları; 03.01 Organ ve Doku Nakli; 04.04 Periferik ve serebral (serebrovasküler) damar hastalıkları, venöz yetmezlikler; 09.01.4 Skleroderma, mikst konnektif doku hastalığı; 10.01.1 Miyopatiler; 10.02.1 Myasthenia Gravis ve 31 rapor kodu daha. Şart ilaca göre değişir; kesin şart ilacın kendi sayfasındadır.
Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme hangi ilaçları reçete edebilir?
Kartında reçeteyi yazabilecek branşlar arasında Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme sayılan etken maddeler: Entekavir, Tenofovir disoproksil fumarat, Adalimumab, Ornitin aspartat, Tofacitinib, Ribavirin, Infliksimab, Lamivudin, Peginterferon alfa-2a, Tenofovir alafenamid fumarat, Ustekinumab, Yogunlastirici- kivam arttirici beslenme urunleri, Agalsidaz alfa, Agalsidaz beta, Gliserol+Sorbitol+Sodyum sitrat ve 7 etken madde daha. “Tüm hekimler” yazan ilaçlar bu listede yer almaz; onları her hekim yazabilir.
Kaynak ve yöntem
Medula ilaç kartları: her kartın kural satırlarındaki “raporu yazan” ve “reçeteyi yazan” branşlar sayıldı. Rapor kodu adları SUT EK-4/D, 02.10.2026 sürümü.
Bu sayfa SGK ödeme koşullarını anlatır; tıbbi tavsiye değildir, satış veya tanıtım amacı taşımaz. Bu sayfa nasıl hazırlandı? · Hata bildir