SUT Rehberi / Branşlar / Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Çocuk Kardiyolojisi hangi raporları yazar?Raporu düzenleyebildiği tanılar ve reçete edebildiği ilaçlar.
22 rapor kodu / Medula ilaç kartları / son güncelleme 14 Ekim 2026 / kontrol eden EczaneRapor Ekibi

Sıralama
İlaç sayısına göre
Tümü
22 rapor kodu
Çocuk Kardiyolojisi uzmanı hangi raporları düzenleyebilir?
İlaç kartlarında “raporu yazan” satırında Çocuk Kardiyolojisi geçen rapor kodları.
- 04.02Koroner Arter Hastalığısağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu119 ambalaj
- 04.08Hiperkolesterolemi, hiperlipidemiuzman hekim raporu104 ambalaj
- 04.10Pulmoner hipertansiyonsağlık kurulu raporu92 ambalaj
- 05.02Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalıklarıuzman hekim raporu49 ambalaj
- 05.03Difüz intertisiyel akciğer hastalıklarıuzman hekim raporu45 ambalaj
- 09.01.3.4Kawasakisağlık kurulu raporu38 ambalaj
- 20.00EK- 4/D Listesinde Yer Almayan Hastalıklarsağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu25 ambalaj
- 04.03Disritmilersağlık kurulu raporu20 ambalaj
- 04.04Periferik ve serebral (serebrovasküler) damar hastalıkları, venöz yetmezliklersağlık kurulu raporu18 ambalaj
- 03.01Organ ve Doku Naklisağlık kurulu raporu16 ambalaj
- 04.06Doğuştan kalp hastalıklarısağlık kurulu raporu16 ambalaj
- 04.07Akut romatizmal ateş (ARA) ve kapak hastalıklarısağlık kurulu raporu16 ambalaj
- 04.09Kardiyomiyopatisağlık kurulu raporu16 ambalaj
- 04.12Pulmoner tromboembolisağlık kurulu raporu16 ambalaj
- 04.14Kronik romatizmal kalp hastalığısağlık kurulu raporu16 ambalaj
- 08.01Kan Hastalıklarısağlık kurulu raporu16 ambalaj
- 15.02Behçet hastalığısağlık kurulu raporu16 ambalaj
- 20.01İlacın endikasyonu, maksimum dozu için ilaca ve şahsa Sağlık Bakanlığı tarafından verilen rapor (Hasta Katılım Paylı)uzman hekim raporu10 ambalaj
- 04.13Hipertansiyon ve Hiperlipidemi veya Hipertansiyon ve Koroner Arter Hastalığı veya Hiperlipidemi ve Koroner Arter Hastalığıuzman hekim raporu4 ambalaj
- 21.01İlacın endikasyonu, maksimum dozu için ilaca ve şahsa Sağlık Bakanlığı tarafından verilen rapor (Hasta Katılım Paysız)uzman hekim raporu4 ambalaj
- 04.01Kalp Yetmezliğiuzman hekim raporu2 ambalaj
- 15.12Respiratuvar sinsisyal virüs enfeksiyonunun önlenmesi için immünizasyonuzman hekim raporu1 ambalaj
Etken madde
28
Yalnızca reçete
5
Reçeteyi yazan branşlar arasında Çocuk Kardiyolojisi sayılan ilaçlar
Kartında reçeteyi yazabilecek branşlar tek tek sayılan ve aralarında Çocuk Kardiyolojisi bulunan etken maddeler.
- Etken maddeler
Immun globulin IV (Insan) (Spesifik olmayan), Seleksipag, Riosiguat, Bosentan HCl, Masitentan, Tadalafil, Ambrisentan, Epoprostenol, Iloprost 20 mcg/Ml, Rivaroksaban 15-20 mg agizdan kati, Treprostinil sodyum, Iloprost 10 mcg/Ml neb icin, Levosimendan, Parenteral ibuprofen, Sildenafil sitrat, Alprostatil, Alteplaz, Bosentan, Ibuprofen i.v. infuzyon, Milrinon, Silostazol, Fludrokortizon, Fondaparinaks sodyum, Masitentam+Tadalafil, Palivizumab (Spesifik immunglobulin), Propranolol hidroklorur, Tenekteplaz, Tiotropium bromur monohidrat+Formoterol fumarat
- Reçete eder, raporunu düzenlemez
Parenteral ibuprofen, Alteplaz, Ibuprofen i.v. infuzyon, Fondaparinaks sodyum, Tenekteplaz

Ana dal
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Çocuk Kardiyolojisi adının en çok geçtiği SUT maddeleri
- 4.2.28.A Statinler (antihipertansiflerle veya asetilsalisilikasitle kombinasyonları dahil) ve Kolestiramin90 ambalaj
- 4.2.30.A Pulmoner hipertansiyonda iloprost trometamol (inhaler formu), bosentan, masitentan, sildenafil, riociguat, seleksipag, tadalafil, epoprostenol, treprostinil sodyum, masitentan+ tadalafil ve ambrisentan kullanım ilkeleri76 ambalaj
- 4.2.24 Solunum sistemi hastalıkları ilaçları kullanım ilkeleri49 ambalaj
- 4.2.12.B Spesifik olmayan/gamma/polivalan immünglobulinler38 ambalaj
- 4.2.28.C Ezetimib içeren mono/kombine ürünler, safra asidi tutucular ve ezetimib içeren mono/kombine ürünler ile safra asidi tutucuların statinler ile birlikte kullanımı16 ambalaj
- 4.2.43 Dijital ülseri olan sistemik skleroz hastalarında ilaç kullanım ilkeleri16 ambalaj
- 4.2.7 Düşük molekül ağırlıklı heparinlerin kullanım ilkeleri16 ambalaj
- 4.2.30.B Kronik tromboembolik pulmoner hipertansiyonda (KTEPH, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Grup 4) riosiguat kullanım ilkeleri15 ambalaj
- 4.2.26 Değişik:RG-25/07/2014-29071/33md.Yürürlük:07/08/2014) Levosimendan ve milrinon kullanım ilkeleri5 ambalaj
- 4.2.15.B Silostazol2 ambalaj
- 4.2.20 Palivizumab kullanım ilkeleri1 ambalaj
- 4.2.62 Propranolol hidroklorür (oral çözelti formları) kullanım ilkeleri1 ambalaj
Ana dal ve yan dallar
Nöroloji · İç Hastalıkları · Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji · Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları · Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları · İnfeksiyon Hastalıkları · Ruh Sağlığı ve Hastalıkları · Geriatri · Tüm branşlar
Listede sıradaki branşlar: Çocuk İmmünolojisi · Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları · Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi · Çocuk Metabolizma Hastalıkları · Çocuk Nefrolojisi · Çocuk Nörolojisi
Branşı her raporda kontrol edin
Program raporu düzenleyen ve reçeteyi yazan hekimin branşını ilacın koşuluyla karşılaştırır. İlk 50 reçete ücretsiz.
Çocuk Kardiyolojisi hangi raporları yazabilir?
İlaç kartlarında Çocuk Kardiyolojisi uzmanı şu rapor kodlarında raporu düzenleyen hekimler arasındadır: 04.02 Koroner Arter Hastalığı; 04.08 Hiperkolesterolemi, hiperlipidemi; 04.10 Pulmoner hipertansiyon; 05.02 Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalıkları; 05.03 Difüz intertisiyel akciğer hastalıkları; 09.01.3.4 Kawasaki; 20.00 EK- 4/D Listesinde Yer Almayan Hastalıklar; 04.03 Disritmiler; 04.04 Periferik ve serebral (serebrovasküler) damar hastalıkları, venöz yetmezlikler; 03.01 Organ ve Doku Nakli ve 12 rapor kodu daha. Şart ilaca göre değişir; kesin şart ilacın kendi sayfasındadır.
Çocuk Kardiyolojisi hangi ilaçları reçete edebilir?
Kartında reçeteyi yazabilecek branşlar arasında Çocuk Kardiyolojisi sayılan etken maddeler: Immun globulin IV (Insan) (Spesifik olmayan), Seleksipag, Riosiguat, Bosentan HCl, Masitentan, Tadalafil, Ambrisentan, Epoprostenol, Iloprost 20 mcg/Ml, Rivaroksaban 15-20 mg agizdan kati, Treprostinil sodyum, Iloprost 10 mcg/Ml neb icin, Levosimendan, Parenteral ibuprofen, Sildenafil sitrat ve 13 etken madde daha. “Tüm hekimler” yazan ilaçlar bu listede yer almaz; onları her hekim yazabilir.
Kaynak ve yöntem
Medula ilaç kartları: her kartın kural satırlarındaki “raporu yazan” ve “reçeteyi yazan” branşlar sayıldı. Rapor kodu adları SUT EK-4/D, 02.10.2026 sürümü.
Bu sayfa SGK ödeme koşullarını anlatır; tıbbi tavsiye değildir, satış veya tanıtım amacı taşımaz. Bu sayfa nasıl hazırlandı? · Hata bildir