SUT Rehberi / Branşlar / Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Çocuk Nörolojisi hangi raporları yazar?Raporu düzenleyebildiği tanılar ve reçete edebildiği ilaçlar.
47 rapor kodu / Medula ilaç kartları / son güncelleme 14 Ekim 2026 / kontrol eden EczaneRapor Ekibi

Sıralama
İlaç sayısına göre
Tümü
47 rapor kodu
Çocuk Nörolojisi uzmanı hangi raporları düzenleyebilir?
İlaç kartlarında “raporu yazan” satırında Çocuk Nörolojisi geçen rapor kodları.
- 20.00EK- 4/D Listesinde Yer Almayan Hastalıklarsağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu360 ambalaj
- 10.05Demiyelinizan hastalıklar (lökodistrofi, multipl skleroz v.b.)sağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu309 ambalaj
- 10.06Subakut Sklerozan Panansafalit (SSPE) Hastalığısağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu261 ambalaj
- 10.02.1Myasthenia Gravisuzman hekim raporu182 ambalaj
- 10.04Epilepsi, Narkolepsi ve febril konvülsiyonlarsağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu144 ambalaj
- 10.09Serebral palsysağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu140 ambalaj
- 03.01Organ ve Doku Naklisağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu135 ambalaj
- 04.04Periferik ve serebral (serebrovasküler) damar hastalıkları, venöz yetmezliklersağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu135 ambalaj
- 08.01Kan Hastalıklarısağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu135 ambalaj
- 03.00Kronik Böbrek Hastalıklarıuzman hekim raporu133 ambalaj
- 06.06İnflamatuar barsak hastalıklarıuzman hekim raporu133 ambalaj
- 06.10Ekzokrin pankreas bozukluklarıuzman hekim raporu133 ambalaj
- 09.01.4Skleroderma, mikst konnektif doku hastalığıuzman hekim raporu133 ambalaj
- 10.01.1Miyopatileruzman hekim raporu133 ambalaj
- 10.02.2Motor nöron (A.L.S)uzman hekim raporu133 ambalaj
- 10.03.2Distoniler, hemifasyal spazmuzman hekim raporu133 ambalaj
- 13.06Epidermolysis bullosauzman hekim raporu133 ambalaj
- 10.01.2Mitokondriyal sitopatileruzman hekim raporu124 ambalaj
- 11.03Şizofreni, şizoaffektif bozukluk, sanrısal bozukluk, atipik psikoz, şizofreniform bozukluk, bipolar mizaç bozukluğuuzman hekim raporu52 ambalaj
- 10.12.1Diyabetik nöropatisağlık kurulu raporu50 ambalaj
- 11.01Genel tıbbi duruma bağlı mental bozukluklaruzman hekim raporu43 ambalaj
- 11.04Anksiyete bozuklukları (panik bozukluk, sosyal fobi, obsesif-kompulsif bozukluk, travma sonrası stres bozukluğu, yaygın anksiyete bozukluğu, somatoform bozukluk,yeme bozuklukları, depresyon [unipolar, bipolar], distimik bozukluk)uzman hekim raporu43 ambalaj
- 15.08Nörojenik mesaneuzman hekim raporu39 ambalaj
- 10.03.1Parkinson hastalığıuzman hekim raporu36 ambalaj
- 20.01İlacın endikasyonu, maksimum dozu için ilaca ve şahsa Sağlık Bakanlığı tarafından verilen rapor (Hasta Katılım Paylı)uzman hekim raporu20 ambalaj
- 21.01İlacın endikasyonu, maksimum dozu için ilaca ve şahsa Sağlık Bakanlığı tarafından verilen rapor (Hasta Katılım Paysız)uzman hekim raporu20 ambalaj
- 04.08Hiperkolesterolemi, hiperlipidemiuzman hekim raporu15 ambalaj
- 11.03.6Bipolar Mizaç Bozukluğuuzman hekim raporu11 ambalaj
- 10.11Spastisitesağlık kurulu raporu7 ambalaj
- 15.04Doğuştan Metabolik ve Kalıtsal Hastalıklar ve Bağırsak Operasyonundan Dolayı Oluşan Malabsorbsiyonlar ve Malnütrisyonlarsağlık kurulu raporu4 ambalaj
- 04.02Koroner Arter Hastalığısağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu3 ambalaj
- 06.09Wilson hastalığısağlık kurulu raporu3 ambalaj
- 04.03Disritmilersağlık kurulu raporu2 ambalaj
- 04.06Doğuştan kalp hastalıklarısağlık kurulu raporu2 ambalaj
- 04.07Akut romatizmal ateş (ARA) ve kapak hastalıklarısağlık kurulu raporu2 ambalaj
- 04.09Kardiyomiyopatisağlık kurulu raporu2 ambalaj
- 04.10Pulmoner hipertansiyonsağlık kurulu raporu2 ambalaj
- 04.12Pulmoner tromboembolisağlık kurulu raporu2 ambalaj
- 04.14Kronik romatizmal kalp hastalığısağlık kurulu raporu2 ambalaj
- 10.01.4Erken başlangıçlı serebellar ataksi [Friedreich ataksisi (Otozomal resesif)]uzman hekim raporu2 ambalaj
- 10.01.4.1Friedreich ataksisiuzman hekim raporu2 ambalaj
- 10.01.4.2Serebrotendinöz ksantomatozisuzman hekim raporu2 ambalaj
- 15.02Behçet hastalığısağlık kurulu raporu2 ambalaj
- 20.05Migrenuzman hekim raporu2 ambalaj
- 10.07Demansuzman hekim raporu1 ambalaj
- 10.13Rasmussen ensefalitisağlık kurulu raporu1 ambalaj
- 15.19Hemipleji, parapleji, tetrapleji ve spinal kord yaralanmalarına bağlı gastrointestinal fonksiyon bozukluğusağlık kurulu raporu1 ambalaj
Etken madde
54
Yalnızca reçete
1
Reçeteyi yazan branşlar arasında Çocuk Nörolojisi sayılan ilaçlar
Kartında reçeteyi yazabilecek branşlar tek tek sayılan ve aralarında Çocuk Nörolojisi bulunan etken maddeler.
- Etken maddeler
Levetirasetam, Immun globulin IV (Insan) (Spesifik olmayan), Pregabalin, Gabapentin, Duloksetin HCl, Topiramat, Levodopa+Karbidopa+Entakapon, Mirtazapin, Dimetil fumarat, Lakozamid, Rasajilin mesilat, Venlafaksin HCl, Siklosporin, Fingolimod HCl, Lamotrijin, Sodyum valproat, Teriflunamid, Mikofenolat mofetil, Levokarnitin, Apomorhin HCl, Intratekal baklofen, Immunoglobulin sc, Interferon beta-1a, Mikofenolat sodyum, Pramipeksol, Glatiramer acetate, Kladribin, Valproik asit+Sodyum valproat, Zonisamit, Azatiyoprin, Baclofen test dozu, Deflazakort, Hiyaluronidaz rekombinant+ Immunglobulin, Idebenon, Kapsaisin, Kenodeoksikolik asit, Memantin HCl, Moklobemid, Peginterferon beta 1a, Sumatriptan+Naproksen sodyum ve 14 etken madde daha
- Reçete eder, raporunu düzenlemez

Ana dal
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Çocuk Nörolojisi adının en çok geçtiği SUT maddeleri
- 4.2.8.A Enteral beslenme ürünleri133 ambalaj
- 4.2.25 Antiepileptik ilaçların kullanım ilkeleri130 ambalaj
- 4.2.35.A Nöropatik ağrıda ilaç kullanım ilkeleri68 ambalaj
- 4.2.12.B Spesifik olmayan/gamma/polivalan immünglobulinler45 ambalaj
- 4.2.2 Antidepresanlar ve antipsikotiklerin kullanım ilkeleri43 ambalaj
- 4.2.34 Multipl Skleroz Hastalığında fampiridin, beta interferon, glatiramer asetat, teriflunomid, dimetil fumarat, fingolimod, okrelizumab, kladribin, natalizumab ve alemtuzumab kullanım ilkeleri42 ambalaj
- 4.2.35.B Kronik kas iskelet ağrısı ve fibromiyaljide ilaç kullanım ilkeleri42 ambalaj
- 4.2.36 Parkinson tedavisinde ilaç kullanım ilkeleri35 ambalaj
- 4.2.19 Migrende ilaç kullanım ilkeleri17 ambalaj
- 4.2.28.B Statin dışındaki lipid düşürücü ilaçlar (fenofibrat, gemfibrozil )15 ambalaj
- 4.2.10.B Fabry Hastalığı tedavi esasları3 ambalaj
- 4.2.63 Trientin hidroklorür kullanım ilkeleri3 ambalaj
Ana dal ve yan dallar
Nöroloji · İç Hastalıkları · Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji · Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları · Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları · İnfeksiyon Hastalıkları · Ruh Sağlığı ve Hastalıkları · Geriatri · Tüm branşlar
Listede sıradaki branşlar: Çocuk Kardiyolojisi · Çocuk Metabolizma Hastalıkları · Çocuk Nefrolojisi · Çocuk Onkolojisi · Çocuk Romatoloji · Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Branşı her raporda kontrol edin
Program raporu düzenleyen ve reçeteyi yazan hekimin branşını ilacın koşuluyla karşılaştırır. İlk 50 reçete ücretsiz.
Çocuk Nörolojisi hangi raporları yazabilir?
İlaç kartlarında Çocuk Nörolojisi uzmanı şu rapor kodlarında raporu düzenleyen hekimler arasındadır: 20.00 EK- 4/D Listesinde Yer Almayan Hastalıklar; 10.05 Demiyelinizan hastalıklar (lökodistrofi, multipl skleroz v.b.); 10.06 Subakut Sklerozan Panansafalit (SSPE) Hastalığı; 10.02.1 Myasthenia Gravis; 10.04 Epilepsi, Narkolepsi ve febril konvülsiyonlar; 10.09 Serebral palsy; 03.01 Organ ve Doku Nakli; 04.04 Periferik ve serebral (serebrovasküler) damar hastalıkları, venöz yetmezlikler; 08.01 Kan Hastalıkları; 03.00 Kronik Böbrek Hastalıkları ve 37 rapor kodu daha. Şart ilaca göre değişir; kesin şart ilacın kendi sayfasındadır.
Çocuk Nörolojisi hangi ilaçları reçete edebilir?
Kartında reçeteyi yazabilecek branşlar arasında Çocuk Nörolojisi sayılan etken maddeler: Levetirasetam, Immun globulin IV (Insan) (Spesifik olmayan), Pregabalin, Gabapentin, Duloksetin HCl, Topiramat, Levodopa+Karbidopa+Entakapon, Mirtazapin, Dimetil fumarat, Lakozamid, Rasajilin mesilat, Venlafaksin HCl, Siklosporin, Fingolimod HCl, Lamotrijin ve 39 etken madde daha. “Tüm hekimler” yazan ilaçlar bu listede yer almaz; onları her hekim yazabilir.
Kaynak ve yöntem
Medula ilaç kartları: her kartın kural satırlarındaki “raporu yazan” ve “reçeteyi yazan” branşlar sayıldı. Rapor kodu adları SUT EK-4/D, 02.10.2026 sürümü.
Bu sayfa SGK ödeme koşullarını anlatır; tıbbi tavsiye değildir, satış veya tanıtım amacı taşımaz. Bu sayfa nasıl hazırlandı? · Hata bildir