SUT Rehberi / Branşlar / Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Çocuk Onkolojisi hangi raporları yazar?Raporu düzenleyebildiği tanılar ve reçete edebildiği ilaçlar.
34 rapor kodu / Medula ilaç kartları / son güncelleme 14 Ekim 2026 / kontrol eden EczaneRapor Ekibi

Sıralama
İlaç sayısına göre
Tümü
34 rapor kodu
Çocuk Onkolojisi uzmanı hangi raporları düzenleyebilir?
İlaç kartlarında “raporu yazan” satırında Çocuk Onkolojisi geçen rapor kodları.
- 02.01Kanser (1 yıllık)sağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu144 ambalaj
- 08.01Kan Hastalıklarısağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu77 ambalaj
- 20.00EK- 4/D Listesinde Yer Almayan Hastalıklarsağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu34 ambalaj
- 03.01Organ ve Doku Naklisağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu24 ambalaj
- 02.00Kansersağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu22 ambalaj
- 04.02Koroner Arter Hastalığısağlık kurulu raporu16 ambalaj
- 04.03Disritmilersağlık kurulu raporu16 ambalaj
- 04.04Periferik ve serebral (serebrovasküler) damar hastalıkları, venöz yetmezliklersağlık kurulu raporu16 ambalaj
- 04.06Doğuştan kalp hastalıklarısağlık kurulu raporu16 ambalaj
- 04.07Akut romatizmal ateş (ARA) ve kapak hastalıklarısağlık kurulu raporu16 ambalaj
- 04.09Kardiyomiyopatisağlık kurulu raporu16 ambalaj
- 04.10Pulmoner hipertansiyonsağlık kurulu raporu16 ambalaj
- 04.12Pulmoner tromboembolisağlık kurulu raporu16 ambalaj
- 04.14Kronik romatizmal kalp hastalığısağlık kurulu raporu16 ambalaj
- 15.02Behçet hastalığısağlık kurulu raporu16 ambalaj
- 08.01.10Multiple miyeloma ve plazma hücre diskrazilerisağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu10 ambalaj
- 08.01.2.2Otoimmün hemolitik anemiuzman hekim raporu10 ambalaj
- 08.01.2.4Trombotik trombositopenik purpurauzman hekim raporu10 ambalaj
- 08.01.6Akut ve kronik lösemilersağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu10 ambalaj
- 08.01.7Non-hodgkinsağlık kurulu raporu8 ambalaj
- 07.07Nöroendokrin tümörlersağlık kurulu raporu7 ambalaj
- 20.01İlacın endikasyonu, maksimum dozu için ilaca ve şahsa Sağlık Bakanlığı tarafından verilen rapor (Hasta Katılım Paylı)sağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu6 ambalaj
- 21.01İlacın endikasyonu, maksimum dozu için ilaca ve şahsa Sağlık Bakanlığı tarafından verilen rapor (Hasta Katılım Paysız)sağlık kurulu raporu5 ambalaj
- 08.01.1Aplastik anemi, hipoplastik anemisağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu4 ambalaj
- 08.01.17Histiositozuzman hekim raporu2 ambalaj
- 08.01.4.1Kronik miyelositik lösemiuzman hekim raporu2 ambalaj
- 08.01.4.2Miyelofibrozisuzman hekim raporu2 ambalaj
- 08.01.4.3Polistemia verauzman hekim raporu2 ambalaj
- 08.01.4.4Trombositemi (Primer/idiyopatik/hemorajik/esansiyel)uzman hekim raporu2 ambalaj
- 08.01.11Trombositopenileruzman hekim raporu1 ambalaj
- 08.01.14.1Agamaglobulinemi, hipogamaglobulinemi - Hiper IgM sendromu, kombine immün yetmezlikuzman hekim raporu1 ambalaj
- 08.01.9Hodgkin hastalığısağlık kurulu raporu1 ambalaj
- 09.01.3.4Kawasakiuzman hekim raporu1 ambalaj
- 10.05Demiyelinizan hastalıklar (lökodistrofi, multipl skleroz v.b.)uzman hekim raporu1 ambalaj
Etken madde
40
Yalnızca reçete
3
Reçeteyi yazan branşlar arasında Çocuk Onkolojisi sayılan ilaçlar
Kartında reçeteyi yazabilecek branşlar tek tek sayılan ve aralarında Çocuk Onkolojisi bulunan etken maddeler.
- Etken maddeler
Imatinib, Sunitinib malat, Dasatinib, Temozolomid, Abirateron, Filgrastim, Rituksimab, Bevasizumab, Pazopanib HCl, Anagrelide HCl, Aksitinib, Oktreotid, Trastuzumab, Busulfan, Kabozantinib, Lanreotide asetat, Pegfilgrastim, Valgansiklovir, Bosutinib, Daratumumab, Enzalutamid, Everolimus, Kabazitaksel, Midostaurin, Nilotinib HCl monohidrat, Panitumumab, Peginterferon alfa-2a, Rasburikaz, Setuksimab, Sirolimus, Trabektedin, Anti-insan timositglobulini (Tavsan) 20 mg/Ml, Apalutamit, Immun globulin IV (Insan) (Spesifik olmayan), Lipegfilgrastim, Mifamurtid, Propranolol hidroklorur, Seritinib, Temsirolimus, Tioguanin
- Reçete eder, raporunu düzenlemez

Ana dal
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Çocuk Onkolojisi adının en çok geçtiği SUT maddeleri
- 4.2.14.B Tedavi protokolünü gösterir sağlık kurulu raporuna dayanılarak uzman hekimlerce reçetelendirilecek ilaçlar19 ambalaj
- 4.2.7 Düşük molekül ağırlıklı heparinlerin kullanım ilkeleri16 ambalaj
- 4.2.37.B Oktreotid ve lanreotid7 ambalaj
- 4.2.21 Anagrelid kullanım ilkeleri5 ambalaj
- 4.2.14.A Tedavi protokolünü gösteren uzman hekim raporuna dayanılarak endikasyon uyumu aranmaksızın kullanılabilecek ilaçlar4 ambalaj
- 4.2.33.A Yaş tip yaşa bağlı makula dejenerasyonu tedavisinde kullanılan ilaçların kullanım ilkeleri4 ambalaj
- 4.2.33.B Retina ven tıkanıklığı ve santral retinal ven tıkanıklığında ilaç kullanım ilkeleri4 ambalaj
- 4.2.33.C Patolojik Miyopiye (PM) bağlı Koroidal Neovaskülarizasyondan (KNV) kaynaklanan görme bozukluğunun tedavisinde ilaç kullanım ilkeleri4 ambalaj
- 4.2.33.Ç Diyabetik Maküler Ödem (DMÖ)’den kaynaklanan görme bozukluğu tedavisinde kullanılan ilaçların kullanım ilkeleri4 ambalaj
- 4.2.13.1 Kronik Hepatit B tedavisi2 ambalaj
- 4.2.13.3 Hepatit C tedavisi2 ambalaj
- 4.2.4 Rasburicase kullanım ilkeleri2 ambalaj
Ana dal ve yan dallar
Nöroloji · İç Hastalıkları · Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji · Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları · Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları · İnfeksiyon Hastalıkları · Ruh Sağlığı ve Hastalıkları · Geriatri · Tüm branşlar
Listede sıradaki branşlar: Çocuk Metabolizma Hastalıkları · Çocuk Nefrolojisi · Çocuk Nörolojisi · Çocuk Romatoloji · Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları · Çocuk Ürolojisi
Branşı her raporda kontrol edin
Program raporu düzenleyen ve reçeteyi yazan hekimin branşını ilacın koşuluyla karşılaştırır. İlk 50 reçete ücretsiz.
Çocuk Onkolojisi hangi raporları yazabilir?
İlaç kartlarında Çocuk Onkolojisi uzmanı şu rapor kodlarında raporu düzenleyen hekimler arasındadır: 02.01 Kanser (1 yıllık); 08.01 Kan Hastalıkları; 20.00 EK- 4/D Listesinde Yer Almayan Hastalıklar; 03.01 Organ ve Doku Nakli; 02.00 Kanser; 04.02 Koroner Arter Hastalığı; 04.03 Disritmiler; 04.04 Periferik ve serebral (serebrovasküler) damar hastalıkları, venöz yetmezlikler; 04.06 Doğuştan kalp hastalıkları; 04.07 Akut romatizmal ateş (ARA) ve kapak hastalıkları ve 24 rapor kodu daha. Şart ilaca göre değişir; kesin şart ilacın kendi sayfasındadır.
Çocuk Onkolojisi hangi ilaçları reçete edebilir?
Kartında reçeteyi yazabilecek branşlar arasında Çocuk Onkolojisi sayılan etken maddeler: Imatinib, Sunitinib malat, Dasatinib, Temozolomid, Abirateron, Filgrastim, Rituksimab, Bevasizumab, Pazopanib HCl, Anagrelide HCl, Aksitinib, Oktreotid, Trastuzumab, Busulfan, Kabozantinib ve 25 etken madde daha. “Tüm hekimler” yazan ilaçlar bu listede yer almaz; onları her hekim yazabilir.
Kaynak ve yöntem
Medula ilaç kartları: her kartın kural satırlarındaki “raporu yazan” ve “reçeteyi yazan” branşlar sayıldı. Rapor kodu adları SUT EK-4/D, 02.10.2026 sürümü.
Bu sayfa SGK ödeme koşullarını anlatır; tıbbi tavsiye değildir, satış veya tanıtım amacı taşımaz. Bu sayfa nasıl hazırlandı? · Hata bildir