Kardiyoloji hangi raporları yazar?Raporu düzenleyebildiği tanılar ve reçete edebildiği ilaçlar.
29 rapor kodu / Medula ilaç kartları / son güncelleme 14 Ekim 2026 / kontrol eden EczaneRapor Ekibi

Sıralama
İlaç sayısına göre
Tümü
29 rapor kodu
Kardiyoloji uzmanı hangi raporları düzenleyebilir?
İlaç kartlarında “raporu yazan” satırında Kardiyoloji geçen rapor kodları.
- 05.02Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalıklarıuzman hekim raporu96 ambalaj
- 04.10Pulmoner hipertansiyonsağlık kurulu raporu92 ambalaj
- 04.02Koroner Arter Hastalığısağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu83 ambalaj
- 20.00EK- 4/D Listesinde Yer Almayan Hastalıklarsağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu77 ambalaj
- 05.03Difüz intertisiyel akciğer hastalıklarıuzman hekim raporu75 ambalaj
- 04.08Hiperkolesterolemi, hiperlipidemiuzman hekim raporu66 ambalaj
- 04.04Periferik ve serebral (serebrovasküler) damar hastalıkları, venöz yetmezliklersağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu62 ambalaj
- 04.03Disritmilersağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu60 ambalaj
- 04.12Pulmoner tromboembolisağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu60 ambalaj
- 07.02.1Diabetes Mellitusuzman hekim raporu56 ambalaj
- 09.01.3.4Kawasakisağlık kurulu raporu38 ambalaj
- 03.01Organ ve Doku Naklisağlık kurulu raporu17 ambalaj
- 04.06Doğuştan kalp hastalıklarısağlık kurulu raporu16 ambalaj
- 04.07Akut romatizmal ateş (ARA) ve kapak hastalıklarısağlık kurulu raporu16 ambalaj
- 04.09Kardiyomiyopatisağlık kurulu raporu16 ambalaj
- 04.14Kronik romatizmal kalp hastalığısağlık kurulu raporu16 ambalaj
- 08.01Kan Hastalıklarısağlık kurulu raporu16 ambalaj
- 15.02Behçet hastalığısağlık kurulu raporu16 ambalaj
- 20.01İlacın endikasyonu, maksimum dozu için ilaca ve şahsa Sağlık Bakanlığı tarafından verilen rapor (Hasta Katılım Paylı)uzman hekim raporu16 ambalaj
- 04.01Kalp Yetmezliğisağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu14 ambalaj
- 04.02.1Koroner arter hastalığında klopidogrel kul.uzman hekim raporu14 ambalaj
- 04.04.1Tıkayıcı per. arter has. veya iskemik inme'de klopidogrel kul.uzman hekim raporu14 ambalaj
- 04.07.1Kalp kapak biyoprotezi bulunanlarda klopidogrel kullanımıuzman hekim raporu14 ambalaj
- 03.00Kronik Böbrek Hastalıklarıuzman hekim raporu13 ambalaj
- 05.04Bronşektaziuzman hekim raporu12 ambalaj
- 21.01İlacın endikasyonu, maksimum dozu için ilaca ve şahsa Sağlık Bakanlığı tarafından verilen rapor (Hasta Katılım Paysız)uzman hekim raporu11 ambalaj
- 02.00Kanseruzman hekim raporu3 ambalaj
- 06.06İnflamatuar barsak hastalıklarıuzman hekim raporu3 ambalaj
- 15.01Amiloidozissağlık kurulu raporu1 ambalaj
Etken madde
63
Yalnızca reçete
6
Reçeteyi yazan branşlar arasında Kardiyoloji sayılan ilaçlar
Kartında reçeteyi yazabilecek branşlar tek tek sayılan ve aralarında Kardiyoloji bulunan etken maddeler.
- Etken maddeler
Immun globulin IV (Insan) (Spesifik olmayan), Salmeterol ksinafoat+Flutikazon propiyonat, Formoterol fumarat+Budezonid, Pioglitazon HCl, Rivaroksaban 15-20 mg agizdan kati, Apiksaban, Seleksipag, Riosiguat, Klopidogrel hidrojen sulfat, Pioglitazon HCl+Metformin HCl, Tiotropium bromur, Beklometazon dipropiyonat+Formoterol fumarat, Bosentan HCl, Demir III, Masitentan, Ranolazin, Tikagrelor, Levokarnitin, Tadalafil, Tirofiban HCl, Ambrisentan, Edoksaban tosilat, Epoprostenol, Glikopironyum bromur, Iloprost 20 mcg/Ml, Insulin glarjin, Insulin lispro, Insulin lispro+Insulin lispro protamin, Treprostinil sodyum, Demir karboksimaltoz, Iloprost 10 mcg/Ml neb icin, Indakaterol+Glikopironyum bromid, Levosimendan, Nateglinid, Sildenafil sitrat, Alprostatil, Alteplaz, Bosentan, Dabigatran, Demir III hidroksid polimaltoz ve 23 etken madde daha
- Reçete eder, raporunu düzenlemez
Tirofiban HCl, Alteplaz, Absiksimab, Fondaparinaks sodyum, Kangrelor, Tenekteplaz

Kardiyoloji adının en çok geçtiği SUT maddeleri
- 4.2.24 Solunum sistemi hastalıkları ilaçları kullanım ilkeleri99 ambalaj
- 4.2.30.A Pulmoner hipertansiyonda iloprost trometamol (inhaler formu), bosentan, masitentan, sildenafil, riociguat, seleksipag, tadalafil, epoprostenol, treprostinil sodyum, masitentan+ tadalafil ve ambrisentan kullanım ilkeleri76 ambalaj
- 4.2.38 Diyabet tedavisinde ilaç kullanım ilkeleri56 ambalaj
- 4.2.12.B Spesifik olmayan/gamma/polivalan immünglobulinler38 ambalaj
- 4.2.28.A Statinler (antihipertansiflerle veya asetilsalisilikasitle kombinasyonları dahil) ve Kolestiramin33 ambalaj
- 4.2.28.B Statin dışındaki lipid düşürücü ilaçlar (fenofibrat, gemfibrozil )17 ambalaj
- 4.2.28.C Ezetimib içeren mono/kombine ürünler, safra asidi tutucular ve ezetimib içeren mono/kombine ürünler ile safra asidi tutucuların statinler ile birlikte kullanımı16 ambalaj
- 4.2.43 Dijital ülseri olan sistemik skleroz hastalarında ilaç kullanım ilkeleri16 ambalaj
- 4.2.7 Düşük molekül ağırlıklı heparinlerin kullanım ilkeleri16 ambalaj
- 4.2.30.B Kronik tromboembolik pulmoner hipertansiyonda (KTEPH, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Grup 4) riosiguat kullanım ilkeleri15 ambalaj
- 4.2.15.A Klopidogrel (kombinasyonları dahil)14 ambalaj
- 4.2.41 Parenteral demir preparatları kullanım ilkeleri13 ambalaj
Nöroloji · İç Hastalıkları · Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji · Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları · Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları · İnfeksiyon Hastalıkları · Ruh Sağlığı ve Hastalıkları · Geriatri · Tüm branşlar
Sık sorulan: Kolesterol ilacı raporu hangi bölümden alınır?
Listede sıradaki branşlar: İnfeksiyon Hastalıkları · Kadın Hastalıkları ve Doğum · Kalp ve Damar Cerrahisi · Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları · Nefroloji · Neonatoloji
Branşı her raporda kontrol edin
Program raporu düzenleyen ve reçeteyi yazan hekimin branşını ilacın koşuluyla karşılaştırır. İlk 50 reçete ücretsiz.
Kardiyoloji hangi raporları yazabilir?
İlaç kartlarında Kardiyoloji uzmanı şu rapor kodlarında raporu düzenleyen hekimler arasındadır: 05.02 Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalıkları; 04.10 Pulmoner hipertansiyon; 04.02 Koroner Arter Hastalığı; 20.00 EK- 4/D Listesinde Yer Almayan Hastalıklar; 05.03 Difüz intertisiyel akciğer hastalıkları; 04.08 Hiperkolesterolemi, hiperlipidemi; 04.04 Periferik ve serebral (serebrovasküler) damar hastalıkları, venöz yetmezlikler; 04.03 Disritmiler; 04.12 Pulmoner tromboemboli; 07.02.1 Diabetes Mellitus ve 19 rapor kodu daha. Şart ilaca göre değişir; kesin şart ilacın kendi sayfasındadır.
Kardiyoloji hangi ilaçları reçete edebilir?
Kartında reçeteyi yazabilecek branşlar arasında Kardiyoloji sayılan etken maddeler: Immun globulin IV (Insan) (Spesifik olmayan), Salmeterol ksinafoat+Flutikazon propiyonat, Formoterol fumarat+Budezonid, Pioglitazon HCl, Rivaroksaban 15-20 mg agizdan kati, Apiksaban, Seleksipag, Riosiguat, Klopidogrel hidrojen sulfat, Pioglitazon HCl+Metformin HCl, Tiotropium bromur, Beklometazon dipropiyonat+Formoterol fumarat, Bosentan HCl, Demir III, Masitentan ve 48 etken madde daha. “Tüm hekimler” yazan ilaçlar bu listede yer almaz; onları her hekim yazabilir.
Kaynak ve yöntem
Medula ilaç kartları: her kartın kural satırlarındaki “raporu yazan” ve “reçeteyi yazan” branşlar sayıldı. Rapor kodu adları SUT EK-4/D, 02.10.2026 sürümü.
Bu sayfa SGK ödeme koşullarını anlatır; tıbbi tavsiye değildir, satış veya tanıtım amacı taşımaz. Bu sayfa nasıl hazırlandı? · Hata bildir