Kalp ve Damar Cerrahisi hangi raporları yazar?Raporu düzenleyebildiği tanılar ve reçete edebildiği ilaçlar.
20 rapor kodu / Medula ilaç kartları / son güncelleme 14 Ekim 2026 / kontrol eden EczaneRapor Ekibi

Sıralama
İlaç sayısına göre
Tümü
20 rapor kodu
Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanı hangi raporları düzenleyebilir?
İlaç kartlarında “raporu yazan” satırında Kalp ve Damar Cerrahisi geçen rapor kodları.
- 04.10Pulmoner hipertansiyonsağlık kurulu raporu92 ambalaj
- 04.02Koroner Arter Hastalığısağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu74 ambalaj
- 04.08Hiperkolesterolemi, hiperlipidemiuzman hekim raporu66 ambalaj
- 04.04Periferik ve serebral (serebrovasküler) damar hastalıkları, venöz yetmezliklersağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu62 ambalaj
- 04.03Disritmilersağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu60 ambalaj
- 04.12Pulmoner tromboembolisağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu60 ambalaj
- 20.00EK- 4/D Listesinde Yer Almayan Hastalıklarsağlık kurulu raporu, uzman hekim raporu37 ambalaj
- 03.01Organ ve Doku Naklisağlık kurulu raporu17 ambalaj
- 04.06Doğuştan kalp hastalıklarısağlık kurulu raporu16 ambalaj
- 04.07Akut romatizmal ateş (ARA) ve kapak hastalıklarısağlık kurulu raporu16 ambalaj
- 04.09Kardiyomiyopatisağlık kurulu raporu16 ambalaj
- 04.14Kronik romatizmal kalp hastalığısağlık kurulu raporu16 ambalaj
- 08.01Kan Hastalıklarısağlık kurulu raporu16 ambalaj
- 15.02Behçet hastalığısağlık kurulu raporu16 ambalaj
- 04.02.1Koroner arter hastalığında klopidogrel kul.uzman hekim raporu14 ambalaj
- 04.04.1Tıkayıcı per. arter has. veya iskemik inme'de klopidogrel kul.uzman hekim raporu14 ambalaj
- 04.07.1Kalp kapak biyoprotezi bulunanlarda klopidogrel kullanımıuzman hekim raporu14 ambalaj
- 04.01Kalp Yetmezliğiuzman hekim raporu5 ambalaj
- 20.01İlacın endikasyonu, maksimum dozu için ilaca ve şahsa Sağlık Bakanlığı tarafından verilen rapor (Hasta Katılım Paylı)uzman hekim raporu5 ambalaj
- 07.02.1Diabetes Mellitusuzman hekim raporu1 ambalaj
Etken madde
32
Yalnızca reçete
5
Reçeteyi yazan branşlar arasında Kalp ve Damar Cerrahisi sayılan ilaçlar
Kartında reçeteyi yazabilecek branşlar tek tek sayılan ve aralarında Kalp ve Damar Cerrahisi bulunan etken maddeler.
- Etken maddeler
Rivaroksaban 15-20 mg agizdan kati, Apiksaban, Seleksipag, Riosiguat, Klopidogrel hidrojen sulfat, Bosentan HCl, Masitentan, Tikagrelor, Tadalafil, Tirofiban HCl, Ambrisentan, Edoksaban tosilat, Epoprostenol, Iloprost 20 mcg/Ml, Treprostinil sodyum, Iloprost 10 mcg/Ml neb icin, Levosimendan, Sildenafil sitrat, Alprostatil, Alteplaz, Bosentan, Dabigatran, Epidermal buyume faktoru, Ezetimib+Rosuvastatin, Klopidogrel+Asetilsalisilik asit, Milrinon, Prasugrel, Silostazol, Absiksimab, Kangrelor, Masitentam+Tadalafil, Tenekteplaz
- Reçete eder, raporunu düzenlemez
Tirofiban HCl, Alteplaz, Absiksimab, Kangrelor, Tenekteplaz

Kalp ve Damar Cerrahisi adının en çok geçtiği SUT maddeleri
- 4.2.30.A Pulmoner hipertansiyonda iloprost trometamol (inhaler formu), bosentan, masitentan, sildenafil, riociguat, seleksipag, tadalafil, epoprostenol, treprostinil sodyum, masitentan+ tadalafil ve ambrisentan kullanım ilkeleri76 ambalaj
- 4.2.28.A Statinler (antihipertansiflerle veya asetilsalisilikasitle kombinasyonları dahil) ve Kolestiramin33 ambalaj
- 4.2.28.B Statin dışındaki lipid düşürücü ilaçlar (fenofibrat, gemfibrozil )17 ambalaj
- 4.2.28.C Ezetimib içeren mono/kombine ürünler, safra asidi tutucular ve ezetimib içeren mono/kombine ürünler ile safra asidi tutucuların statinler ile birlikte kullanımı16 ambalaj
- 4.2.43 Dijital ülseri olan sistemik skleroz hastalarında ilaç kullanım ilkeleri16 ambalaj
- 4.2.7 Düşük molekül ağırlıklı heparinlerin kullanım ilkeleri16 ambalaj
- 4.2.30.B Kronik tromboembolik pulmoner hipertansiyonda (KTEPH, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Grup 4) riosiguat kullanım ilkeleri15 ambalaj
- 4.2.15.A Klopidogrel (kombinasyonları dahil)14 ambalaj
- 4.2.15.E Tikagrelor7 ambalaj
- 4.2.26 Değişik:RG-25/07/2014-29071/33md.Yürürlük:07/08/2014) Levosimendan ve milrinon kullanım ilkeleri5 ambalaj
- 4.2.15.B Silostazol2 ambalaj
- 4.2.15.Ç Prasugrel2 ambalaj
Ana dal ve yan dallar
Nöroloji · İç Hastalıkları · Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji · Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları · Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları · İnfeksiyon Hastalıkları · Ruh Sağlığı ve Hastalıkları · Geriatri · Tüm branşlar
Sık sorulan: Kolesterol ilacı raporu hangi bölümden alınır?
Listede sıradaki branşlar: İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları · İnfeksiyon Hastalıkları · Kadın Hastalıkları ve Doğum · Kardiyoloji · Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları · Nefroloji
Branşı her raporda kontrol edin
Program raporu düzenleyen ve reçeteyi yazan hekimin branşını ilacın koşuluyla karşılaştırır. İlk 50 reçete ücretsiz.
Kalp ve Damar Cerrahisi hangi raporları yazabilir?
İlaç kartlarında Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanı şu rapor kodlarında raporu düzenleyen hekimler arasındadır: 04.10 Pulmoner hipertansiyon; 04.02 Koroner Arter Hastalığı; 04.08 Hiperkolesterolemi, hiperlipidemi; 04.04 Periferik ve serebral (serebrovasküler) damar hastalıkları, venöz yetmezlikler; 04.03 Disritmiler; 04.12 Pulmoner tromboemboli; 20.00 EK- 4/D Listesinde Yer Almayan Hastalıklar; 03.01 Organ ve Doku Nakli; 04.06 Doğuştan kalp hastalıkları; 04.07 Akut romatizmal ateş (ARA) ve kapak hastalıkları ve 10 rapor kodu daha. Şart ilaca göre değişir; kesin şart ilacın kendi sayfasındadır.
Kalp ve Damar Cerrahisi hangi ilaçları reçete edebilir?
Kartında reçeteyi yazabilecek branşlar arasında Kalp ve Damar Cerrahisi sayılan etken maddeler: Rivaroksaban 15-20 mg agizdan kati, Apiksaban, Seleksipag, Riosiguat, Klopidogrel hidrojen sulfat, Bosentan HCl, Masitentan, Tikagrelor, Tadalafil, Tirofiban HCl, Ambrisentan, Edoksaban tosilat, Epoprostenol, Iloprost 20 mcg/Ml, Treprostinil sodyum ve 17 etken madde daha. “Tüm hekimler” yazan ilaçlar bu listede yer almaz; onları her hekim yazabilir.
Kaynak ve yöntem
Medula ilaç kartları: her kartın kural satırlarındaki “raporu yazan” ve “reçeteyi yazan” branşlar sayıldı. Rapor kodu adları SUT EK-4/D, 02.10.2026 sürümü.
Bu sayfa SGK ödeme koşullarını anlatır; tıbbi tavsiye değildir, satış veya tanıtım amacı taşımaz. Bu sayfa nasıl hazırlandı? · Hata bildir